Hírek
2011. Július 31. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Selmeczi: a vártnál is alacsonyabb a reálhozam

Csaknem kétszázezer forinttal több maradt volna egy átlagos magán-nyugdíjpénztári tag számláján, ha a kockázatos befektetések helyett államkötvényeket vásároltak volna a kasszák – mondta Selmeczi Gabriella.
A miniszterelnök nyugdíjvédelmi megbízottja szerint a sajtóban terjedő 76 ezer forintnál valójában még alacsonyabb lesz a kifizetendő átlagos reálhozam összege. A fideszes politikus úgy véli, ha fennmaradt volna a kötelező magán-nyugdíjpénztári rendszer, akkor a kifizetések megindulása után nem lett volna meg a teljes fedezet a nyugdíjakra. Selmeczi Gabriella azt mondta a lapnak, hogy a 76 030 forint egészen pontosan a kifizetések átlaga lesz, amelyben nemcsak a reálhozam, hanem a kiegészítő tagdíjak is benne foglaltatnak. A végleges adatok ismeretében sajnos azt fogjuk majd látni, hogy ennél is kisebb az az átlagos reálhozam, amelyet az emberek kézhez kapnak. Természetesen ez azt jelenti, hogy egyesek ennél sokkal többet kapnak majd, de jóval többen lesznek azok, akik még az átlagnál is kevesebbet. Az már biztos, hogy csaknem 600 ezer ember egyetlen fillér reálhozamot sem kap majd, azt pedig nagy valószínűséggel kijelenthető, hogy nagyon kevesen nagyon jól, viszont nagyon sokan viszonylag rosszul vagy nagyon rosszul jártak a magán-nyugdíjpénztári tagsággal. Azt sem szabad elfelejteni Selmeczi Gabriella szerint, hogy aki kötelezően vagy önként átlépett a magán-nyugdíjpénztári rendszerbe, az az öregségi nyugdíjának a 25 százalékát elveszítette.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.