Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Március 02. 19:42, csütörtök | Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - fotó: illusztráció

Súlyos bányaszerencsétlenség történt Nyugat-Ukrajnában, sok halott

Súlyos bányaszerencsétlenség történt Nyugat-Ukrajnában, sok halott

Legalább nyolc bányász meghalt, kilenc pedig súlyosan megsérült egy sújtólégrobbanásban csütörtökön a nyugat-ukrajnai Lviv megye egyik bányájában.

Mihajlo Volinec, a független bányászszakszervezet vezetője a Facebook közösségi portálon számolt be a balesetről, amely a Lvivvuhillja vállalat Sztepova nevű szénbányájában történt.

A robbanáskor 172 bányász tartózkodott a mélyben. A legfrissebb jelentések szerint a túlélő bányászokat mind a felszínre hozták.

A robbanás 550 méteres mélységben történt, a detonáció következtében beomlott a bánya falának egy része.

Volodimir Hrojszman ukrán miniszterelnök lemondta minden programját, és a Lviv megyei bányához utazott, hogy személyesen tájékozódjon a szerencsétlenség részleteiről - közölte sajtótitkára, Dmitro Sztoljarcsuk a Facebookon.

Szvjatoszlav Ceholko, az elnöki sajtóosztály vezetője arról tájékoztatott, hogy Petro Porosenko államfő biztonsági vizsgálatot rendelt el az ország összes szénbányájában.

A Lvivvuhillja állami vállalat a lviv-volinyi szénmedence déli részén működtet bányákat. A megyeszékhelytől, Lembergtől (Lviv) mintegy 80 kilométerre északra fekvő Szokal járási Hluhiv faluban lévő Sztepova bányában 1978 óta folyik szénkitermelés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.