Hírek
2019. Március 22. 07:13, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Száz liter fáradt olajat öntöttek Egerben egy árokba

Környezet veszélyeztetése miatt indult eljárás ismeretlen tettes ellen Egerben, miután csütörtökön a Vécsey-völgy ipartelepen száz liternyi fáradt olajat öntöttek a csapadékvíz-elvezető árokba
- közölte a megyeszékhely önkormányzatának médiareferense az MTI-vel. Zentai László elmondta: a hatóságok és az önkormányzat szakemberei gyors beavatkozásának köszönhetően a szennyező anyag nem került a csapadékvíz-elvezető rendszerbe; a beavatkozást a Városgondozás Eger Kft. segítette. A szennyezés azonnali, de csak szakaszos veszélyt jelentett, továbbterjedését rövid időn belül sikerült megakadályozni. A becsült kár mintegy 350 ezer forint.
A Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta: a 112-es segélyhívón kapták a bejelentést, és a katasztrófavédelem mobil laborja vonult a helyszínre. Nagy Csaba közölte: értesítették a megyei kormányhivatal környezetvédelmi hatóságát, illetve a városi rendőrkapitányságot is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.