Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2011. Szeptember 26. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Szörnyű tragédiával végződött a kirándulás

Szörnyű tragédiával végződött a kirándulás

Lezuhant vasárnap Nepálban egy kisrepülőgép 16 külföldi turistával és 3 fős legénységgel a fedélzetén – jelentette a helyi média.

A Buddha Air Flight légitársaság szerencsétlenül járt gépének utasai kiránduláson vettek részt: a világ legmagasabb hegycsúcsát, a Mount Everestet tekintették meg a gép ablakából. A kisrepülőgép a fővárosba, Katmanduba való visszatéréskor tűnt el a radarok képernyőjéről. Később kiderült, hogy hegyoldalba csapódott Katmandutól mintegy 10 kilométerre, Godavari településnél.

A baleset idején sűrű köd volt a környéken, de szemtanúk arról számoltak be, hogy a gép lezuhanás előtt lángolt.

A mentőszolgálat emberei csupán egy túlélőt találtak a baleset színhelyén. A gép 16 utasa közül tízen indiai állampolgárok voltak, illetve volt köztük egy nepáli is, a többiek pedig más, meg nem nevezett országokból valók. (lm)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást

Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.

2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld

A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel

A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld

A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek

A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.