Hírek
2019. Október 10. 11:17, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Titkos iratok kiszivárogtatása miatt letartóztatták az amerikai elhárítás egyik munkatársát
Letartóztatták az amerikai elhárítás egyik munkatársát, mert titkosított iratokat szivárogtatott ki a sajtónak - jelentette be az Egyesült Államok Védelmi Hírszerzési Ügynöksége (DIA) szerdán.
A 30 éves Henry Kyle Frese a DIA terrorelhárítási részlegénél dolgozott elemzőként, a külföldi országok fegyverrendszereiről készült, titkosított dokumentumokat pedig két újságírónak szivárogtatta ki 2018-ban és 2019-ben.
Az igazságügyi minisztérium közleményben jelentette be, hogy a kiszivárogtatót szerda reggel tetten érték, és délután vádat is emeltek ellene. A vádirat szerint a Frese által kiszivárogtatott dokumentumok legalább nyolc újságcikkben bukkantak fel.
Közleményében az igazságügyi tárca rámutatott: a titkosított információk nyilvánosságra kerülésével "valószínűleg rendkívül súlyosan sérülnek az Egyesült Államok nemzetbiztonsági érdekei". Ám sem a minisztérium, sem a DIA nem fedte fel, hogy a dokumentumok mely országokkal kapcsoatosak.
A két újságírót, akinek Frese átadta a titkos információkat, nem nevezték meg, de a The Wall Street Journal című lap értesülései szerint a CNBC televízió nemzetbiztonsági kérdésekkel foglalkozó tudósítójáról, Amanda Maciasról és az NBC televízió egyik munkatársáról, Courtney Kube riporterről van szó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld
XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt
2026. Február 19. 07:21, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: előrelépést értek el a tűzszünet ellenőrzésében a genfi tárgyalásokon
2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld
Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén
A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként
