Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2022. Október 17. 13:50, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint 400 éves török ágyút találtak az egri várban

Több mint 400 éves török ágyút találtak az egri várban

Az ágyúdombon végzett régészeti kutatás során feltártak egy több mint 400 éves török ostromágyút.

A Musztafa pasa idejében (1636-38) átépült ágyúdombról a közelmúltban előkerült 2-3 tonna súlyú fegyver csőhossza több mint 3 méter, kalibere 17 cm, a vége szétrepedt. Az ágyú azért különleges, mert teljes ágyúcsövek ritkán és csak kivételes szerencsével maradnak meg.

Címkék: ágyú, Egri Vár

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.