Hírek
2020. Augusztus 18. 10:06, kedd | Külföld
Tőzsde - Csökkenéssel indult a kereskedés a főbb európai piacokon
Csökkenéssel indult a kereskedés a főbb nyugat-európai részvénypiacokon kedden, a hangulatot erősen rontja az amerikai-kínai feszültségek éleződése.
A londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,58 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,48 százalékos, a párizsi CAC-40 0,41 százalékos, a milánói FTSE MIB pedig 0,65 százalékos mínuszban nyitott.
Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,43 százalékos csökkenéssel indította a napot.
Az eurót 1,1893 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon délelőtt kilenc órakor, 0,20 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz a hétfői záráshoz képest.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára enyhén csökkent annak nyomán, hogy a nagy olajexportáló országokat tömörítő OPEC+ csoport jelezte, szinte teljes egészében teljesítették a kitermelés korlátozására áprilisban vállalt kötelezettségeiket.
Az októberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,40 százalékos mínuszban, 45,19 dolláron, a szeptemberi szállítású WTI pedig 0,54 százalékos veszteségben, 42,66 dolláron forgott kilenc órakor.
Az arany ára ismét a 2000 dolláros küszöb körül mozog. Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,67 százalékkal, 1998,78 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,62 százalékkal 2011,10 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.
Hétfőn vegyesen zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék. Londonban 0,61 százalékos, Frankfurtban 0,15 százalékos, Párizsban pedig 0,18 százalékos pluszban, míg Milánóban 0,39 százalékos, Madridban pedig 0,90 százalékos mínuszban zárt a tőzsde.
A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,32 százalékkal, az FTSE Eurofirst pedig 300 index 0,37 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,02 százalékkal emelkedett hétfőn.
New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,31 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as mutató 0,27 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,0 százalékos pluszban fejezte be a napot hétfőn.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
