Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2018. Július 02. 18:01, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Túl sokat akart lopni, így lebukott a fiatal nő

Túl sokat akart lopni, így lebukott a fiatal nő

Fehérneműt, fürdőruhát és pólót akart ellopni egy szegedi bevásárlóközpont egyik üzletéből egy 21 éves fiatal. A rendőrség bíróság elé állítás javaslatával fejezte be a nyomozást a feltételezett elkövetővel szemben.

A megalapozott gyanú szerint a nő június 20-án 13 óra körül 27 ruhadarabot vitt a bolt próbafülkéjébe, ahol levágta az áruvédelmi eszközöket, majd a táskájába rejtette a fehérneműket, a fürdőruhákat és a pólókat. Távozásakor a biztonsági személyzet tetten érte a gyanúsítottat, akit a rendőrök kiérkezéséig visszatartottak. Tőle a nyomozók az eltulajdonított ruhákat lefoglalták.

A fiatallal szemben dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Szegedi Rendőrkapitányságon.
A rendőrök az ügy iratait a napokban bíróság elé állítás javaslatával az illetékes ügyészségnek továbbították.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.