Hírek
2025. Május 29. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá
Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.
Megjegyezte: egyelőre nem tudja megmondani, Vlagyimir Putyin orosz elnök valóban véget akar-e vetni a háborúnak, de azt ígérte, hogy erre a kérdésre másfél-két héten belül válasz születik.
"Nagyon hamarosan ki fog derülni, hogy kihasznál-e bennünket, és amennyiben igen, kissé másképp fogunk reagálni"
- fogalmazott Donald Trump.
"Sokkal keményebb vagyok, mint azok, akikről beszélünk, de tudni kell, mikor használja az ember" -
utalt az amerikai elnök a lehetséges szankciókra a sajtóbeszélgetés egy másik pontján.
Kifejtette, hogy különmegbízottja, Steve Witkoff keményen lép fel, és úgy tűnik, "hajlanak valamire" - utalt az orosz hozzáállásra Donald Trump, majd újra kifejezte csalódottságát az elmúlt napokban ukrán területek ellen végrehajtott orosz támadások miatt, mert azok szavai szerint tárgyalásnak nevezett időszakban történtek, emberek halálát okozva.
A nyilvános eseményen jelen volt Steve Witkoff, aki a közel-keleti konfliktus diplomáciai rendezését illetően optimizmusát hangoztatta, az amerikai elnök pedig arról beszélt, hogy a folyamat jól halad Irán és Gáza esetében. Iránnal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy történt előrelépés, ugyanakkor egy megállapodásról szóló dokumentum végleges változatába még bele kell egyezni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
