Hírek
2015. Június 24. 07:05, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán válság - Párizs, Berlin, Kijev és Moszkva azonnali tűzszünetre szólított fel
A francia, az orosz, az ukrán és a német diplomácia vezetője a kelet-ukrajnai "katonai feszültség gyors csökkentésére és az azonnali tűzszünetre" szólított fel kedd este.
Az úgynevezett normandiai négyek külügyminisztereinek párizsi megbeszélését követően kiadott nyilatkozat szerint a felek "megerősítették, hogy ragaszkodnak a minszki egyezmény teljes körű végrehatásához". A közös deklarációban a négy politikus kifejezte "mély aggodalmát a donyecki biztonsági helyzet súlyosbodása miatt".
"A gyors feszültségcsökkentésre és az azonnali tűzszünetre szólítunk fel, amelynek köszönhetően politikai, humanitárius és társadalomgazdasági téren is előrelépés történhetne" - hangsúlyozták.
A párizsi egyezetésre egy nappal az után került sor, hogy az európai uniós országok külügyminiszterei luxembourgi tanácskozásukon vita nélkül jóváhagyták azt a korábban nagyköveti szinten már megszületett megállapodást, miszerint jövő év január 31-éig meghosszabbítják az Oroszország ellen Kelet-Ukrajna destabilizálása miatt elrendelt gazdasági szankciókat.
A négy külügyminiszter arra is emlékeztetett a közleményében, hogy "a nehézfegyverek visszavonását minden félnek teljes mértékben tiszteletben kell tartania". Üdvözölték a biztonsági kérdéseket érintő munkacsoport összehívását július 2-ra, és a szembenálló feleket arra kérték, hogy június 26-ig egyezzenek meg a harckocsik és egyes, 120 milliméternél kisebb kaliberű tüzérségi fegyverek visszavonásáról. A visszavonásnak a következő hetekben meg kell történnie - írták a tárcavezetők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
