Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2019. Április 04. 15:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy 92 éves asszony kirablója ellen

Vádat emeltek egy 92 éves asszony kirablója ellen

Rablás bűntettével és lopás vétségével vádolják azt a férfit, aki egyéb, kisebb bűncselekmények mellett tavaly tavasszal kirabolt egy 92 éves nőt Tápiószőlősön.

A Ceglédi Járási Ügyészség bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett rablás bűntettével és lopás vétségével vádolja a hajléktalan férfit, aki letartóztatásban várja a tárgyalást – tudatta a Pest megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Szabó Ferenc tájékoztatása szerint a férfit 2018 áprilisában fogadta be tanyájukra az idős asszony és vele élő, ám alkalmanként Budapesten dolgozó unokája. A vádlott megfigyelte, hogy a betegségei miatt legyengült, nehezen mozgó sértett megtakarított pénzét egyik ruhája zsebében tartotta.

Egy hét elteltével a vendég és az őt befogadó unoka összeveszett, utóbbi kiadta a vádlott útját, akit ki is kísért a buszmegállóhoz, ám nem győződött meg arról, hogy a férfi felszállt a buszra. A vádlott ezután visszament a tanyához, ahol a ház előtti padon egyedül üldögélő idős asszonytól előbb 20 ezer forintot kért élelemre, majd miután ezt megkapta, újabb összeget követelt, amit azonban a sértett már nem akart odaadni. A férfi ekkor a nő vállát, karját megszorította, lefogta, zsebéből kirángatta a zsebkendőbe csavart pénzt és 60 ezer forinttal távozott.

A sértett a történteket csaknem egy hét elteltével mondta el az unokájának, aki ekkor tett feljelentést a rendőrségen. Ezt követően az idős asszony állapota gyorsan romlott és 2018 októberében a bűncselekménytől független, természetes okból elhunyt. A vádlott a rablás elkövetése előtt és után Vecsésen, Kecskeméten és Budapesten lévő bevásárlóközpontokból élelmiszert, italt, ruhát lopott – jelezte a főügyész.

Címkék: rablás, rabló, vádemelés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség