Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2020. November 24. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Visszahívott a forgalomból egy csokit az egyik áruházlánc

Visszahívott a forgalomból egy csokit az egyik áruházlánc

Visszahívta az Auchan Kft. az Auchan Dark Chocolate 76% Orange megnevezésű terméket, mert az a csomagolásán nem jelölt allergént, azaz tejet tartalmaz

- tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn az MTI-t. A Nébih közölte: a visszahívás a 100 grammos kiszerelésű terméket érinti, a minőségmegőrzési időt tekintve pedig minden lejáratra vonatkozik.

A forgalmazó tájékoztatása szerint a visszavitt termék teljes vételárát blokk hiányában is visszatérítik.

A Nébih kéri, hogy a tejallergiában és a tejcukor érzékenységben (laktóz intoleranciában) szenvedők a 3245678046760 kóddal ellátott terméket ne fogyasszák el.

Megjegyezték: az Európai Unióban jogszabály írja élő, hogy az élelmiszerek címkéjén fel kell tüntetni a leggyakrabban allergiát vagy intoleranciát okozó összetevőket, így a tejet is.

Címkék: áruházlánc, Auchan, csoki

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.