Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2012. Július 05. 14:23, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

A közmunkaprogramról tárgyalt a Belügyminisztériummal az LMP

A közmunkaprogramról tárgyalt a Belügyminisztériummal az LMP

Az LMP véleménye szerint az önkormányzatoknak maguktól nyilvánosságra kellene hozniuk a közmunkaprogramok támogatási szerződéseit - mondta a Belügyminisztérium épülete előtt tartott csütörtöki sajtótájékoztatóján Szél Bernadett, miután Mile Lajos frakcióvezető-helyettes társaságában tárgyalt Papp Károly közfoglalkoztatásért felelős helyettes államtitkárral.

Szél Bernadett elmondta, a találkozón arra voltak kíváncsiak, hogy a Belügyminisztérium mit tud tenni a közmunkaprogram javítása érdekében. Hozzátette, a tárcától azt a választ kapták, hogy a minisztérium ősszel kezdi el a program felülvizsgálatát.
Emlékeztetett arra is, hogy egy közmunkás az LMP segítségével az Alkotmánybírósághoz fordult, ahol a heti bérezési rendszer megszüntetését és a havi 47 ezer forintos juttatás felemelését kérte. Erre - elmondása szerint - a minisztérium képviselője azt felelte, hogy nemzetgazdaság jelenleg csak havi 47 ezer forint képes biztosítani a közmunkásoknak. A heti kifizetések rendszerét pedig szintén szeptemberben tekintik majd át - tette hozzá Szél Bernadett.
A politikus azt is elmondta, hogy Papp Károly államtitkár megerősítette: kiemelten kezelik az ellenőrzés kérdését. Hozzátette, a megbeszélésen újabb adatokat kapott arról, hogy hogyan osztják el a büdzsében a program rendelkezésre álló 132,2 milliárd forintot. Hozzátette, ettől függetlenül fenntartja azt a véleményét, hogy az önkormányzatoknak önmaguktól nyilvánosságra kellene hozniuk a támogatási szerződéseket.
Saját, a tárgyaláson említett javaslataikat sorolva elmondta, hogy az épületszigetelési programokat és a közmunkában részt vevő nők helyzetének javítását vetették fel.
Mile Lajos arról beszélt, hogy a programot fontos átmeneti segítségnyújtásnak tekintik, de pártjuk külön hangsúlyt helyezne a közmunkából kikerülők tartós elhelyezkedésének segítésére. A politikus szerint ezeknek az embereknek a lakóhelyi sajátosságaiknak megfelelő tevékenységeket kellene folytatniuk.
Helyesnek nevezte, hogy a közmunka egyfajta vidékfejlesztésként is működik, de véleménye szerint az egykori iparvárosokban élők megsegítésére is ki kellene dolgozni egy saját programot.

Címkék: Pártok-LMP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.