Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2019. Február 19. 07:25, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban - írta a The Daily Telegraph online kiadása.

New York város emberi jogi bizottsága akár 250 ezer dolláros (70 millió forint) bírságot is kiróhat arra, aki a munkahelyen, az iskolában vagy közterületen mást a hajviselete miatt hátrányos helyzetbe hoz.

A New York-iaknak joguk van "rasztafrizurát, fonatokat, bantukontyocskát, afrofrizurát vagy természetes, hosszúra növesztett hajat hordani".

Amerikában mindenekelőtt a feketéket éri hátrány a hajviseletük miatt, amit a kulturális identitásukkal szorosan összefüggőnek tartanak, és ennek véget kell vetni a jogszabály indoklása szerint.

A törvény nem érinti az olyan munkahelyeket, ahol előírás a hajháló, illetve más egészségügyi vagy biztonsági előírás érvényes, amíg az minden dolgozóra vonatkozik, bőrszínre való tekintet nélkül.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.

2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld

Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk

Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.