Hírek
2025. Február 13. 07:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Ma is készülni kell ónos esőre
Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
Az MTI-hez szerdán eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, éjszaka előbb a középső országrészben, majd hajnaltól már északkeleten is valószínű a csapadék.
Elsősorban Bács-Kiskun vármegyében egy milliméternél is több ónos eső is előfordulhat, másutt a havazás lehet a jellemző, illetve délnyugat felől egyre inkább az eső hullhat.
Csütörtök reggeltől éjfélig az ország északkeleti harmadában, elsősorban az Északi-középhegység térségében havazás, másutt egyre inkább eső valószínű. Estétől az Északi-középhegység egyes részein, esetleg Pest megye északi részén ónos is kialakulhat
- írták.
A meteorológiai szolgálat ezért csütörtökre Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, ezekben a vármegyékben többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.
Baranya, Fejér, Pest, Csongrád-Csanád, heves és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területére pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt csütörtök éjfélig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
