Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2023. Március 25. 07:41, szombat | Belföld
Forrás: mti

Már lehet jelentkezni a nyári balatoni Erzsébet-táborokba

Már lehet jelentkezni a nyári balatoni Erzsébet-táborokba

Már jelentkezhetnek az iskolák a nyári balatoni Erzsébet-táborokba - jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára a közösségi oldalán pénteken.

Hornung Ágnes Facebook-oldalán azt írta: Európa legnagyobb gyermektáboroztatási programjában idén is több tízezer gyermek szerezhet feledhetetlen élményeket a korszerű zánkai és fonyódligeti táborhelyeken, ahol sok, kikapcsolódásra alkalmas, valamint képességeiket fejlesztő különleges programot kínálnak nekik.

A két helyszínen hatnapos, ötéjszakás turnusokban vakációzhatnak a gyermekek június 18-tól. A balatoni táborozásra az iskolák április 14-ig jelentkezhetnek az etaborplusz.hu weboldalon.

Az államtitkár bejegyzésében megosztotta a minisztériumnak a kormany.hu oldalra feltöltött közleményét is, mely szerint a nyári balatoni Erzsébet-táborokban idén még nagyobb hangsúlyt kap az összetartozás. Újításként Zánkán minden délelőtt a Balaton-parton tartják meg a közösségépítő programokat, így az ország különböző pontjairól érkező gyermekek még több időt tölthetnek együtt strandolás közben is, Fonyódligeten pedig össztábori csapatépítő játékokat rendeznek valamennyi turnusban.

A modern infrastruktúrájú zánkai és a fonyódligeti Erzsébet-tábor két típusú táborozási lehetőséget nyújt. Fonyódligeten sátortáborban vakációzhatnak a diákok, ahol jurtasátras jellegű szállások, vadonatúj, zuhanyzós mosdók, felújított étterem és megújult közösségi terek szolgálják a tábori kényelmet. A zánkai táborba jelentkezőket nyüzsgő, gyermekvárosi hangulat, felújított, saját fürdőszobás szállások, vadonatúj, tágas étterem és új közösségi terek várják.

A táborokban hangsúlyos a biztonság: 24 órás gyermekorvosi ügyelet gondoskodik a gyerekek egészségéről, továbbá a táborokban mentő- és vízimentő szolgálat is működik.

A táboroztatási programnak köszönhetően a zánkai és a fonyódligeti táborokba idén is ingyenesen utazhatnak vonattal a gyermekek az ország bármely pontjáról. Az utazást az Erzsébet Alapítvány megszervezi, és annak költségét megtéríti. Az erre vonatkozó igényt a jelentkezések beadásakor kell jelezni.

Az iskolák minimum tizenöt, maximum hatvan gyermekből álló csoportokkal jelentkezhetnek, tíz gyermekenként egy felnőtt kísérő delegálásával. Egy intézmény több jelentkezést is beadhat - olvasható a kormany.hu-n.

Bővebb információ az erzsebettaborok.hu oldalon található.

Címkék: Erzsébet tábor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben