Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

"A tét nem kisebb, mint hogy sikerül-e megvédeni a magyar háztartásokat a brüsszeli bürokraták és Zelenszkij közös tervétől, amellyel veszélybe sodornák Magyarország kőolaj- és földgázellátását, és az egekbe emelnék a magyarok rezsiköltségeit" - fogalmazott a miniszterelnök.

Miről is van szó? Miközben a Közel-Keleten kitört háború miatt felfelé kúszik a világpiacon a kőolaj és a földgáz ára, Brüsszel mintha kifejezetten tetézni akarná a bajt. Mindenáron ki akarják tiltani az Európai Unió területéről az orosz energiahordozókat - olvasható a bejegyzésben.

Orbán Viktor szerint józan ésszel nem nehéz felmérni, hogy mi következik, ha ez megvalósul. Az elhibázott szankciós politika miatt Európa a versenytársainál már most is jóval drágábban jut energiához. Ha Brüsszel véglegesen kivezeti az orosz forrásokat, az azt jelenti, hogy elzárják a Magyarország kőolaj- és földgázellátását biztosító legfontosabb vezetékeket. Ez egy háború közepén hihetetlenül veszélyes - tette hozzá.

"Mindezt most, a Közel-Keleten dúló háború árnyékában tenni egyenesen őrültség. Hogy miért teszik mégis? Azért, mert a brüsszeli bürokraták nem az európai emberek érdekeit nézik. A brüsszeli bürokraták rettegnek attól, hogy a háború egyszer véget ér. Akkor szembe kell nézzenek azzal, mit értek el a rengeteg fegyverrel és pénzzel, amit a háborúba küldtek. A politikai túlélésükért küzdenek, ezért hidegen hagyja őket, ha a döntéseik következtében a magyar háztartások rezsiköltségei elszállnak"
- írta a miniszterelnök.

Orbán Viktor bejegyzésében rögzítette: "nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát velünk fizettessék meg! Ezért tegnap Szlovákiával együtt megakadályoztunk egy olyan határozatot, ami zöld utat adott volna a Bizottság javaslatainak".

Brüsszel és szövetségesei az ukránok pártján, mi a magyarok oldalán állunk! - zárta bejegyzését a miniszterelnök.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.