Hírek
2016. November 12. 14:39, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Szaunázással is érdemes erősíteni az immunrendszert
Balaicza Erika belgyógyász szerint a téli időszak előtt fontos az immunrendszer felkészítése, amelyet szaunázással, valamint hideg-meleg váltottvizes zuhanyozással is meg lehet tenni.
A szakember az M1 aktuális csatorna szombati műsorában azt mondta, az immunrendszer nehezen tud alkalmazkodni a hőmérsékleti váltásokhoz, de ehhez szoktatni lehet a szervezetet szaunázással és váltottvizes zuhanyozással.
Hozzátette: jó, ha az emberek "nem tömik tele magukat műanyag-élelmiszerekkel", mert azok kimutathatóan csökkentik az immunsejtek termelődését és azok aktivitását is.
Balaicza Erika szerint a vitaminok és ásványi anyagok mellett szükség van gyógynövények fogyasztására is akár tea, akár kivonatot tartalmazó kapszulák formájában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 16:00, péntek | Életmód
Vasárnapig látható az első kínai császár agyagkatonáit bemutató kiállítás a Szépművészetiben
Vasárnapig látogatható a Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei. Az első kínai császár agyagkatonái című kiállítása, amelyet eddig több mint 200 ezren tekintettek meg - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.
2026. Június 12. 11:00, péntek | Életmód
Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről
Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni
